Otagowano: 

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #869
  mnawrocki620
  Uczestnik

   Czy warto mieć trochę złota fizycznego w portfelu? np. 10% portwela

   #880
   Jerome Powell
   Uczestnik

    Trochę pewnie nie zaszkodzi. Ja osobiście pozbyłem się całego złota dwa tygodnie temu. W dwa lata +9% procent.
    Miałem uncjowe Gold Britannia ale w UK był spory problem z upłynnieniem. Stacjonarne punkty chciały płacić jak za złom po złodziejskim kursie. Jedynie on line na bullion by post można było dostać uczciwą ofertę ale to się wiąże z wysyłaniem listownie !!! Niby jest jakieś ubezpieczenie itp ale skończyło na sprzedaży u złotnika w Tajlandii. Gotówka na miejscu bez żadnych problemów. Cała tranakscja na miejscu w 5 min. Przenoszenie nie jest problemem bo tubka zmieści się w kieszeni. Na lotnisku nie było problemu chociaż widziałem, że urzędniczka na xray aż zawołała kolegę bo nie wiedziała co to jest. Złote monety na x rayu ze względu na gęstość i kształt wyglądają dość nietypowo. Nie zgłaszałem niczego przed ani po locie ale żadnych problemów nie było koniec końców.

    Postanowiłem sprzedać bo liczby nie kłamią i najzwyklejsze sp500 daje w długi terminie znaczenie większy profit.
    Oczywiście jak to w życiu bywa sprzedałem przed całym zamieszaniem z SVB więc zysk mógłby być kilka procent większy.

    #881
    spacecolo
    Uczestnik

     Ja mam kupione kilka lat temu bo jestem prepersem. Wiecej nie planuje. Jako inwestycja to kiepski pomysl co pokazuja dane.

     #883
     Jerome Powell
     Uczestnik

      Ja powoli staję się prepersem ale geograficznym. Staram się układać wszystko żeby za parenaście lat żyć bezpiecznie i wygodnie w Tajlandii. W UK gdzie mieszkam jest coraz większy syf. 70% sąsiadów to ciapole i pakole. Centrum miasta pełne ćpunów i psycholi. Co chwilę ktoś zaczepia pytają o kasę- drobne. Zdrowe byki po 20- 30 lat. Młodzi biali tylko tik tok i jak by się najarać. Kiedyś myślałem, że wrócę do Polski ale Azja jest o wiele lepsza pod względem pogody i bezpieczeństwa. Oczywiście w miejscach mega turystycznych łatwo o oszustów i naciągaczy ale generalnie inne podejście do życia. Religia i kultura przjazna a ludzie bardziej spokojni mimo niższego poziomu życia.

     Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 4)
     • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.
     Shopping Cart
     Scroll to Top