Kiedy rynek wreszcie wyjaśni deweloperów i flipperów?

Strona główna Fora Najczęściej zadawane pytania Kiedy rynek wreszcie wyjaśni deweloperów i flipperów?

 • Autor
  Wpisy
 • #965
  Widmo Geniusza
  Uczestnik

   W ostatnich latach rynek wyjaśnił już wszystkich inwestorów we wszystko, za wyjątkiem deweloperów i flipperów (mówię głównie o Polsce). Z utęsknieniem wypatruję kiedy przyjdzie na nich kolej, bo coraz bardziej ta sytuacja mnie irytuje. Posiadam tylko aktywa wirtualne i oszczędności, ale nie mam żadnej nieruchomości na własność. Wprawdzie stać mnie już na zakup kilku, ale nie akceptuję obecnej sytuacji rynkowej, kupując po tych cenach, czułbym się jakbym kupował akcje po potężnym odbiciu. Mam wrażenie, że tego nie wycenia już prawo popytu i podaży, tylko deweloperzy jadą na pretekstach. Najpierw, gdy były zerowe stopy to była narracja, że nieruchomości muszą rosnąć, bo kredyt jest darmowy, jak stopy zaczęły rosnąć to zaczęli milczeć o tym i przerzucili się na ceny surowców, jak szoki podażowe zaczęły wygasać i surowce lecieć na łeb to zaczęła się narracja o uchodźcach wojennych do Polski, a teraz jak wszystko wskazuje na to, że duża część się rozproszy, część wróci, niektórzy zostaną, jeszcze inni wyjadą to teraz jest pianie na temat programu kredyt 2 procent i krzykliwe nagłówki “jak to ten program nie nakręci popytu, i że ceny znów wystrzelą”, nawet jeszcze tego nie wprowadzili, a już tak gadają. Za to sprytnie milczy się na temat znacznego ograniczenia dostępności kredytów i malejącej demografii. Moje miasto w ciągu ostatniej dekady straciło 15 procent populacji, a ceny ofertowe mieszkań nawet nie drgnęły w dół. Nawet teraz, gdy kredyt jest prawie niedostępny.

   Ja się pytam co musi się stać, żeby ten proceder się ukrócił, bo ja potrzebuję ze dwóch nieruchomości, a nie kupię przecież po takich cenach, bo to wstyd. To tak jakby kupić akcje CD projektu po 400 złotych. Więc co z tym będzie?

   • This topic was modified 1 miesiąc, 2 tygodnie temu by Widmo Geniusza.
   #970
   Szczypiorek
   Uczestnik

    Polityka wewnętrzna napędza popyt na mieszkania, więc ciężko powiedzieć kiedy w końcu przyjdą jakieś poważne spadki.
    Też mi się wydaje że przydałoby się oczyszczenie na tym rynku.

    Z jakiegoś powodu Polacy uwielbiają mieszkania, mimo że mamy prawie najwyższy procent gospodarstw domowych, które posiadają własne mieszkanie:

   • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.
   Shopping Cart
   Scroll to Top